Ładowanie Szkolenia

« Wszystkie Szkolenia

  • To szkolenie minęło.

Dokumentacja pracownicza po zmianach z uwzględnieniem ewidencjonowania czasu pracy w 2022 r.

8 marca - 9:00 am - 2:30 pm

300zł

Adresaci szkolenia   Szkolenie skierowane jest do osób, które na co dzień zajmują się dokumentacją pracowniczą, w szczególności kadry kierowniczej, pracowników działów kadr, personalnych, pracowników działów prawno-organizacyjnych.

Cel kursu

Celem nauki jest omówienie bieżących zagadnień w tym zakresie.

Forma szkolenia: stacjonarne lub  on-line  na platformie TEAMS

Każdy uczestnik otrzyma link ( wraz z instrukcją postępowania ) do platformy  na której należy dokonać rejestracji zgodnie z danymi przesłanym w formularzu zgłoszeniowym.

Prowadząca: Mariola Niełacna – posiada ponad 20-letnie doświadczenie i staż pracy w Państwowej Inspekcji Pracy na stanowisku starszego inspektora pracy – specjalisty. Uzyskała specjalizację w zakresie postępowania w sprawach o wykroczenia związane z wykonywaniem pracy zarobkowej i legalnością zatrudnienia oraz przestępstwa przeciwko prawom osób wykonującym pracę zarobkową.

Program:

1/        Akta osobowe pracowników

– Czy kwestionariusze osobowe oraz CV powinny być przechowywane w aktach ?

– Podział akt osobowych i uporządkowanie w nich dokumentów,

– Kopie czy oryginały dokumentów w aktach osobowych ?

– Wydawanie pracownikom dokumentów z ich akt osobowych – prawidłowy sposób obowiązujący od 1.01.2019r.

– Terminy przechowywania akt osobowych przy ponownym zatrudnieniu,

– Skrócenie okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej,

– Dokumenty, które należy usunąć z akt osobowych,

– Obowiązki informacyjne pracodawców, klauzule RODO w aktach.

2/      Dokumentacja w sprawach związanych ze stosunkiem pracy

– Zakres i elementy dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy,

– Orzeczenia o zdolności do wykonywania pracy i skierowania na badania,

– Forma udostępniania pracownikom dokumentacji dotyczącej ich wynagrodzeń.

– Wersja elektroniczna list płac,

– Kopia aktu urodzenia dziecka jako załącznik do wniosku o przyznanie i wypłatę zasiłku,

– Orzeczenia o niepełnosprawności w aktach osobowych?

– Obowiązek usuwania świadectw z akt osobowych sytuacji wydania poprawionego dokumentu,

– Wniosek pracownika o wydanie kopii świadectwa – procedura i zasady wydawania obowiązujące od 1.01.2019r.

– Plan urlopów w aktach osobowych,

– Nowy obowiązek w zakresie przechowywania dokumentacji obowiązujący od 1.01.2020r.

– Czy pracodawca powinien zaopatrzyć się w higrometr w celu mierzenia wilgotności w pomieszczeniach składowania dokumentacji?

3/ Ewidencja czasu pracy

– Ewidencja czasu pracy – nowe obowiązki, zasady, dopuszczalna forma,

– Forma papierowa ewidencji – wybór czy konieczność?

– Jakie dokumenty przechowywać razem z ewidencją czasu pracy?

– Gdzie przechowywać listy obecności, grafiki i harmonogramy czasu pracy ?

– Wnioski pracownicze w dokumentacji,

– Wersja elektroniczna ewidencji a program do rozliczania casu pracy,

4/        Obowiązki informacyjne, procedury, terminy

– Obowiązek informowania pracownika o okresie przechowywania jego dokumentacji,

– Klauzula informacyjna RODO – zakres oraz jej miejsce w dokumentacji,

– Warunki przechowywania papierowej dokumentacji pracowniczej,

– Wydawanie oryginałów dokumentacji pracowniczej,

– Wydawanie kopii i oryginału dokumentacji  – różnice w trybie postępowania.

– Terminy przechowywania dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy.

Warunki zaliczenia szkolenia:
Formą zaliczenia szkolenia jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu szkolenia słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U z 2017 r. poz. 1632).

Odpłatność za uczestnictwo w szkoleniu obejmuje: wykłady, konspekt wykładowcy, środki ochrony sanitarnej, serwis kawowy, obiad, zaświadczenie.

Opłaty za szkolenie prosimy dokonywać na konto:

84 1050 1735 1000 0092 6153 5315 w ING BANK POLSKA

W celu zapisania się na szkolenie skorzystaj z naszego formularza zgłoszeniowego on-line lub wypełnij załączony formularz zgłoszeniowy który prosimy wysłać do nas mailowo na adres: biuro@progressio-szkolenia.pl, fotokopię sms-em lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Szczegóły

Data:
8 marca
Godzina:
9:00 am - 2:30 pm
Koszt:
300zł
Kategorie Szkolenie:
www.progressio-szkolenia.pl

Organizator

Progressio-szkolenia
Telefon:
694 907 764
Adres e-mail:
biuro@progressio-szkolenia.pl
Zobacz stronę dla: Organizator

Miejsce szkolenia

Konin, ul. Przyjaźni 1
Przyjaźni 1
Konin, wielkopolskie 62-510 Poland
+ Google Map