
- To szkolenie minęło.
Podatek dochodowy CIT w 2022 r.
8 maja, 2022 - 9:00 am - 3:00 pm
350złALEKSANDER GNIŁKA – Doradca podatkowy, Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał, jako pracownik międzynarodowej firmy doradczej Rödl & Partner. Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Specjalizuje się w zagadnieniach podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych, ubezpieczeń społecznych i problematyce cen transferowych. Autor publikacji z tematyki prawa podatkowego (Grupa wydawnicza Infor, Wydawnictwo Presscom, Rzeczpospolita). Wykładowca na studiach podyplomowych „Doradca Podatkowy” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu; prowadzi szkolenia m.in. dla BDO, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Krajowej Izby Podatkowej.
Miejsce szkolenia: On-line za pośrednictwem platformy TEAMS,
Koszt szkolenia:
350 zł
Czas trwania kursu:
6 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna 45 minut) i realizowany jest w systemie stacjonarnym
CEL KURSU ORAZ WYMAGANIA WSTĘPNE DLA SŁUCHACZY:
Celem kursu jest poszerzenie kwalifikacji zawodowych oraz zdobycie wiedzy w zakresie zmian dotyczących podatku dochodowego CIT, wynikających z tzw. Polskiego Ładu.
Metody pracy i materiały szkoleniowe:
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie warsztatowej. W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę.
PROGRAM SZKOLENIA
- Podatek CIT 2022 zmiany wynikające z Nowego Ładu
- zmiany w zakresie kosztów finansowania dłużnego (zmieniony limit wydatków tzw. kosztów finansowania dłużnego możliwy do zaliczenia w kup),
- zmiana/doprecyzowanie definicji rezydencji podatkowej,
- zmiany regulacji podatkowych odnoszących się do estońskiego CIT (m.in.: rozszerzenie możliwości opodatkowania na innych podatników, zmiany dotyczące tzw. podatku na wejściu do CIT estońskiego, minimalne nakłady na inwestycje),
- nowość – minimalny podatek przychodowy (kogo ma dotyczyć, podstawa i wysokość opodatkowania),
- preferencje przewidziane dla spółek holdingowych,
- ukryta dywidenda jako nkup (świadczenia na rzecz wspólników, najem składników majątkowych od wspólników),
- doprecyzowanie przepisów dotyczących terminu składania informacji o wspólnikach spółek jawnych,
- zmiany w katalogu przychodów z zysków kapitałowych,
- nowe i zmienione ulgi podatkowe w podatku CIT,
- Inne wybrane zagadnienia w podatku dochodowym od osób prawnych min.:
• ograniczenia w rozliczaniu strat,
• zmiany dotyczące amortyzacji używanych środków trwałych,
• zmiany związane z kosztami finansowania dłużnego,
• opodatkowanie spółek komandytowych i jawnych,
• warunki opłacania podatku CIT wg stawki 9%,
• koszty podatkowe (zasady podziału kosztów, warunek zaliczenia do kosztów podatkowych, wyłączenia z kosztów,
płatności w niewłaściwej formie a koszty podatkowe),
• ulga na złe długi w CIT.
3. Pytania
Efektem kształcenia na kursie jest, że uczestnik pozyska i poszerzy posiadaną wiedzę z zakresu środków trwałych
Nabyta wiedza i opanowane umiejętności zawodowe, a także zdolność wykonywania pracy polegającej na: ewidencjonowaniu i zarządzaniem majątkiem trwałym,, zdolność oceny jakie warunki muszą być spełnione dla poszczególnych czynności podlegających ewidencji oraz zdolność przewidywania skutków i podnoszenie odpowiedzialności za podjęte działania zawodowe, prawidłowym ustalaniu amortyzacji.
Warunki zaliczenia szkolenia:
Formą zaliczenia szkolenia jest obecność na zajęciach szkoleniowych. Po zaliczeniu szkolenia słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U z 2017 r. poz. 1632).
Odpłatność za uczestnictwo w szkoleniu obejmuje: wykłady, konspekt wykładowcy, środki ochrony sanitarnej, serwis kawowy, obiad, zaświadczenie.
Opłaty za szkolenie prosimy dokonywać na konto:
84 1050 1735 1000 0092 6153 5315 w ING BANK POLSKA
W celu zapisania się na szkolenie skorzystaj z naszego formularza zgłoszeniowego on-line lub wypełnij załączony formularz zgłoszeniowy który prosimy wysłać do nas mailowo na adres: biuro@progressio-szkolenia.pl, fotokopię sms-em lub za pośrednictwem Poczty Polskiej.